Big
Normal
Tablet
Mobile

Állások

Összeszokott kis csapatunkba kiállításőrt keresünk!
Szerző: 2021. május 19.

Szezonális Kiállításőr

Munkát keresel a nyárra? Elmúltál 18 éves és érdekel a hagyományőrzés? Szívesen kipróbálnád magad kulturális területen egy múzeum dolgozójaként? Szeretsz jelmezbe bújni, szívesen szerepelsz, szereted az embereket, gyerekeket és jól kommunikálsz? Akkor itt a helyed velünk a SZENNAI SKANZENBEN!

Szezonális kiállításőröket keresünk, akik fiatalos lendületükkel új színt hoznak  a szabadtéri múzeum kiállításaiba. A múzeum 100-200 évvel ezelőtti dél-dunántúli vidéki életbe repítenek, ahol a faluképbe rendezett utcasorain sétálva nemcsak a népi építészetet, hanem a lakáskultúrát és életmódot és a somogyi hagyományokat is megismerhetik a látogatók.

Feladatok:

Amúzeum portáinak felügyelete, látogatók tájékoztatása a tárlatról és általában a múzeumról, a múzeumi programokról. Aktív szereplés az élő múzeumi helyszíneken és az élő történelmi jelenetekben. További feladata a múzeum területének tisztán tartása, környezetének gondozása, az épületekhez tartozó kiskertek karbantartása.

maintenace.jpg Épületek, porták karbantartása (meszelés, sikálás, stb.), kisebb javítások elvégzése (kerítésfonás)
seprű.jpg Enteriőrők és fogadóterek takarítása
kézműves.jpg Kézműves tevékenységek, hagyományos sütés-főzés
drama.jpg Szereplés (élő múzeumi, élő történemi)
látogatók.jpg Tárlatvezetések tartása
plant.jpg  A bemutató és dísznövénykertek művelése

Elvárások:

Megbízható, munkájára igényes munkatársat keresünk.

  • Kézműves tevékenységekben való jártasság.
  • Egy idegen nyelv középfokú ismerete
  • Megfelelő fizikai és szellemi terhelhetőség.
  • Türelem és rugalmasság.
  • Jó kommunikációs képesség, látogatók asszertív informálása
  • Számítógép felhasználó szintű ismerete (Word, Excel)

A munkavégzéshez szükséges feltételek:

Büntetlen előélet

Önálló munkavégzés
Cselekvőképesség

Előny:

Tanulói jogviszony (főiskola/egyetem)

Folyamatban lévő képzés / megszerzett végezettség: Pedagógusi, óvodapedagógusi  rendezvényszervezői, néprajzi, agrármérnöki, építészmérnöki, színművészeti, marketing-kommunikációs, stb.

Általános kertészeti ismeretek, gyakorlati tapasztalat

Általános háztartási ismeretek, gyakorlati tapasztalat

Munkarend:

Havi munkaidőkeretben, beosztás szerint (kedd és vasárnap között 8:30-17:00 közötti munkavégzéssel).

 A munkavégzés helye:

Szennai Skanzen, Szabadtéri Néprajzi Múzeum

7477 Szenna, Rákóczi F. u. 2.

Jelentkezés, fényképes önéletrajzzal és motivációs levéllel a balogh.eniko@skanzen.hu e-mail címre küldve!

További információk:

Balogh Enikő

tagintézmény-vezető
Telefonszám: +36 70 682 54 90

Email: balogh.eniko@skanzen.hu

Kiállításőr, múzeumpedagógus asszisztens

a Szennai Skanzenbe

A Szabadtéri Néprajzi Múzeum tagintézményeként működő Szennai Skanzen, 1 fő kiállításőr munkatársat keres, aki aktívan részt venne a múzeumpedagógiai foglalkozások lebonyolításában is. A szabadtéri múzeum kiállításai a 100-200 évvel ezelőtti dél-dunántúli vidéki életbe repítenek, ahol a faluképbe rendezett utcasorain sétálva nemcsak a népi építészetet, hanem a lakáskultúrát és életmódot is megismerhetik a látogatók.

Feladatok:

A rá bízott kiállítás felügyelete, a tárlatról és általában a múzeumról, a múzeumi programokról információk közlése a látogatókkal. További feladata a rá bízott épület tisztán tartása, környezetének gondozása, az épülethez tartozó kiskert karbantartása.

tyúk2.jpg Háziállatok, szárnyasok gondozása
látogatók.jpg Csökölyi porta és „Mesetér – Látványtár” című állandó kiállítás üzemeltetése,  foglalkozások támogatása

Elvárások:

A fenti feladatok esetenként nehéz fizikai munkát igényelnek, ezért a megfelelő fizikai terhelhetőség elengedhetetlen. Megbízható, munkájára igényes munkatársat keresünk.

  • Hagyományos sütésben, főzésben való jártasság.

Előny:

Felsőfokú képesítés

Pedagógus, óvodapedagógus végzettség

B kategóriás jogosítvány

Legalább 3-5 év szakmai fogyatékkal élő gyermekek foglalkoztatásában

Népi játszóházi foglalkozásvezető végzettség

Egy idegen nyelv középfokú ismerete

Munkarend:

Havi munkaidőkeretben, heti 40 órás foglalkoztatásban, beosztás szerint (kedd és vasárnap között heti 5 munkanappal 8:30-17:00 közötti munkavégzéssel).

Jelentkezésfényképes önéletrajzzal és fizetési igény megjelőlésével a balogh.eniko@skanzen.hu e-mail címre küldve!

Email: balogh.eniko@skanzen.hu

Kapcsolódó cikkek
Látogatás

Rendezvények

A Szennai Skanzen minden hónapra tartogat egy-egy igazán jó programot. Ismerje meg velünk néphagyományainkat, Somogy megye féltve őrzött kincseit. Szemezgessen programjaink közül!
... ahol hagyományaink tovább élnek!

nyitvatartás: kedd-vasárnap 9:00 - 17:00

Elérhetőségek:
7477 Szenna, Rákóczi u. 2.
Telefon: +36 (82) 584 013
E-mail:szenna@sznm.hu