Sási János, 1967-től 1969-ig építészeti műszaki rajzolóként dolgozott a Somogy Megyei Tervező Vállalatnál (Somogyterv), ahol akkor Csepinszky Mária könyvelőként állt alkalmazásban. Sási János András főiskolai tanulmányai befejeztével 1972-ben földmérő üzemmérnöki diplomát szerzett: 1972-től 1976-ig a Somogytervnél építész szerkesztőként, majd rövid ideig útépítő tervezőként dolgozott.
1976. július 1-jével került a kaposvári Rippl-Rónai Múzeumhoz, ahol - alapvetően - kezdettől fogva a végzettségének megfelelő mérnöki feladatokat, így a falumúzeum építésével kapcsolatos munkákat is muzeológusi besorolásban látta el.
"Dr. Knézy Judit néprajzos a Somogy megyei Múzeumok Igazgatóságának munkatársa 1981ben javasolta a Somogyszob, Luther utca 9. szám alatti épület Szennába való telepítését. A javaslatot elfogadta a Múzeum, és Sási János építész-muzeológus elkészített az 1:20 léptékű felmérési rajzot, és a faelemek számmal való bejelölését...A bontást 1981. március 31én kezdték meg az ácsbrigád tagjai: Szabó János, Bellai József, Hegyi János, Funt József és Zsobrák Ernő. A bontásnál a Somogyterv részéről dr. Szabó Tünde, a Múzeum részéről Sási János és Csepinszky Mária voltak jelen... A födémgerendák leszedése után a fal bontása következett. A munka előtt Szabó Tünde és Sási János falkutatást végzett: leverték a vakolatot, s jól láthatóvá vált a sövényfonott fal, amit sárral csapkodtak be. A falakat kidöntötték, miután a támaszokat és oszlopokat kivették, láthatóvá vált a fal szerkezete. Végül csak a talpak maradtak, majd azokat is szétszedték és a háznak csak hűlt helye maradt... Az 1981es bontás után a faanyag Szennai Falumúzeumba került, és csak 1985ben kezdtünk hozzá a fölépítéshez... Sási János tervei alapján egy betonalap készült: erre az alapra kezdték el az ácsok a talpgerendák összeállítását 1986. január 20án... A zsuppolást I986. július 17én kezdték, és nyolc nap alatt fejezték be."
Forrás: CSEPINSZKY MÁRIA: A szennai szabadtéri néprajzi gyűjteményben felépített somogyszobi lakóház áttelepítésének története - Somogyi Múzeumok Közleményei 18: 313-326; Kaposvár, 2008